Hĺbkové čistenie kobercov

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. vykonáva čistenie kobercov pre rad významných zákazníkov po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Na čistenie kobercov používa najnovšie technológie. Metóda strojového čistenia je najúčinnejšia a koberce tak dokážeme zbaviť aj tých najsilnejších nečistôt. Koberce čistíme kotúčovým strojom a kefou s vysokou štetinou. Veľkým prítlakom tu dochádza k silnému a kvalitnému mechanickému vyčisteniu. Vzhľadom k váhe kotúčového stroja a záberu účinnej a šetrnej čistiacej chémie Bosch RTS sa nám darí koberce kvalitne vyčistiť a dezinfikovať. Roztoče a nečistoty, ktoré sú usadené hlboko v štruktúre koberce, vykefuje kotúčový stroj, chémia Bosch RTS vytvorí chemickú a dezinfekčnú reakciu na vodnej báze a všetky znečistenia spolu s vodou následne vysajeme trojmotorovým priemyselným vysávačom dosucha. Touto metódou sa koberec kvalitne preperie, vyčistí, prežiari a zanechá čisté vlákno Vášho koberca. Tým dochádza aj k predĺženiu životnosti koberca.

Garantujeme, že ak nevyčistíme koberec my, potom to iná firma nedokáže. Vhodné čistenie napomáha k zvýšeniu životnosti vašich kobercov a to odstraňovaním hĺbkových nečistôt. Zároveň udržujete vynikajúci vzhľad vášho koberca. Extrakčná metóda čistenia, ktorú používajú niektoré upratovacie firmy, nie je vhodná pre dokonalé čistenie kobercov. Táto metóda je založená na princípe vstreknutia chémie do koberca a rýchleho odsatia. Chémia sa nedostane do hlbokej štruktúry koberca a po zaschnutí zostávajú na koberci fľaky.

kobeerce 1

 

Ručné čistenie čalúnenia

Firma A SERVIS LIPKA vykonáva veľmi efektívne čistenie a tepovanie sedačiek, kresiel a čalúnenia. Na dôkladné vyčistenie čalúnenia používame účinnú chémiu Bosch RTS, ktorá sa ručne za pomoci jemnej kefy s dlhými štetinami napení a zapracuje do textílie. Táto chémia veľmi účinne zbavuje tkaniny aj toho najväčšieho znečistenia. Po pôsobení chémie na textíliu použijeme vysokotlakový trojmotorový vysávač so špeciálnou hubicou na čalúnenie, ktorý vysaje všetky uvoľnené nečistoty, alergény, nežiaduce pachy a vysuší čalúnenia takmer dosucha. Vo výnimočných prípadoch a to iba na určité typy pevných tkanín, ktoré sú veľmi znečistené, používame ručnú AKU kotúčovú kefu. Z 90% vykonávame technológiu ručného čistenia čalúnenia, ktoré je šetrné a dokáže vaše sedačky, kreslá a čalúnenia zbaviť všetkých nečistôt.

cisteni-calouneni

 

Ostatné činnosti firmy A SERVIS LIPKA

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn apod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejším spôsobom, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, keďže je schválená Pamiatkovým úradom SR. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu antigraffiti, odstraňujeme nepovolené polepy z presklených plôch.