Rodinné oslavy. Nič nové pod slnkom, poviete si. Nám však pred časom do firmy A SERVIS LIPKA zavolala mladá žena, ktorá nás presvedčila, že aj takéto – na prvý pohľad pomerne nudné, rokmi zabehnutné, a často nanajvýš otravné – akcie dokážu učastníkom nečakane rozprúdiť adrenalín.
čistenie kobercov ŽilinaPodľa jej slov boli hlavné úlohy každého rodinného popoludnia rozdané hádam už pred rokmi. Bola tu mládež, ku ktorej sa počítala ešte i ona sama. Stárež, ktorá mala jasné názory na všetko, len nie na seba. No a potom overený scenár celej akcie, ktorý sa nemenil snáď od čias tridsaťročnej vojny.

Všetci sa poschádzali v dome starej mamy, a tak bolo miesta dosť nielen vonku, na záhrade, ale i vovnútri. Nasledoval ťažký, mastný obed, potom dajaký alkohol a káva. Nakoniec sa všetci – akoby na povel – rozpŕchli po okolí, a to bolo vlastne všetko. Starí vedľa seba, mladí pri sebe a nad tým všetkým čakanie, kto sa prvý odhodlá odísť domov.

Najhoršie bolo, že toto delenie už nikoho nedráždilo, takže fungovalo ako spoľahlivý, dobre naolejovaný mechanizmus. Starí a starší debatovali o všetkom, najmä o mladých a mladí hľadali únik v hudbe, tanci alebo znudených komentoch na adresu skôr narodených. Mladá žena nám popisovala tú rodinnú akciu tak živo a presne, že sme boli zvedaví, čo sa pritrafilo a ako to všetko dopadne.

 

 

Samozrejme,čistenie kobercov Žilina

jediná spása mladšej partie sa hľadala v alkohole, takže sa pilo dosť až veľa. Mladé baby a ženy vyhľadávali predovšetkým „ženské pitie,“ a preto sa darilo likérom alebo sladkému vínu. Veľku popularitu si v celej rodine získala domáca griotka, ktorú mala stará mama v malíčku a dokázala ju poskladať tak fantasticky, že mala úspech aj u chlapov.

Aj počas tejto oslavy sa fľašiam s chuťou višní veľmi darilo, takže partia mladých, sediacich pod veľkým orechom na dvore, stiahla v krátkom čase rovno dve. Naša klientka sa preto dobrovovoľne rozhodla vojsť do domu a prepátrať jeho priestor, či sa v ňom nenájde ďalšia fľaša tej vynikajúcej griotky.

 

 

No, asi už tušíte…

 

No, asi už tušíte, čo nemilé sa nám v ten deň prihodilo, prerušila svoje rozprávanie mladá žena a obrátila sa na nás s takouto, dosť nečakanou otázkou. Totiž, chudáka koberca a vašej upratovacej ČISTENIE, PRANIE-KOBERCOVfirmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Žilina, sa to dotýka priam bezprostredne, ba osudovo. Myslím, že mi dáte o chvíľu zapravdu, doplnila samú seba a pokračovala.

Vošla teda do domu a ani nemusela pridlho hľadať, lebo fľaša griotky ostro svietila na stole doďaleka a jej rubínovočervená farba sa nedala nijako prehliadnuť. Samozrejme, že stôl bol obkrúžený generáciou starších, ktorí si ihneď začali nárokovať jej pozornosť a snažili sa, aby si sadla vedľa nich a dala sa do reči.

Jej jediným záujmom, ako nám sama naznačila, bolo odnesenie slastnej griotky, slušné poďakovanie a rýchly návrat do tábora mladých. Už-už sa zdalo, že jej tento plán vyjde, keď ju za zápästie jemne chytil jeden z mužov a zvedavo pátral, kedy bude konečne nevestou a mamou. Skrátka, nikoho v miestnosti nesklamal.

Na tie reči okolo si už za dlhé roky zvykla, no strýko ju za ruku ju chytil práve v okamihu, keďČISTENIE, PRANIE-KOBERCOV Žilina chcela vziať do dlane griotku, takže súhra hlúpych, nepredvídateľných náhod a dávky stresu chcela, že fľaša akosi vykĺzla, spadla na stôl a bleskovo sa skotúľala na koberec, ako inak – otvorená.

Reči o svadbe a deťoch boli v sekunde zabudnuté a celý stôl sa premenil na úľ snaživých pomocníkov, ratujúcich koberec, griotku aj nervy prítomných žien. Bohužiaľ, ten skvelý, voňavý rubínový nápoj, vykonal svoje dielo rýchlo a účinne. Na obruse, ale hlavne na koberci, vyrástla ihneď poriadna škvrna, doslova megafľak, ktorý desil už pri prvom pohľade.

Smerom ku kobercu sa zlietali papierové obrúsky, štipky aj hrsti soli, či sódy bikarbóny, poháre vody, a najmä – mraky snaživých kolien. Čistilo sa, zazeralo, nadávalo a mlčalo. Žiaľ, takmer zbytočne. Griotka si skrátka koberec vzala pod patronát a škvrna, či megafľak, ležiaci tesne vedľa nohy stola, znervózňoval takmer s chirurgickou presnosťou.

 

 

Chlapi výbušnú situáciu zahrávali do autu…

 

Chlapi výbušnú situáciu zahrávali do autu a tvárili sa mierovo, keďže iné im ani neostávalo. Naproti tomu ženy mali po ruke rady, riešenia a nápady od výmyslu sveta. Nakoniec sa ozvala stará Tepovanie sedačiek a gaučov Žilinamama, takmer ako z talianského filmu odohrávajúceho sa na horúcej Sicílii. Poverila svoju vnučku, teda našu mladú klientku, aby objednala dajakú tepovaciu firmu, nech prídu a dajú to do poriadku. Nikto iný griotku nevyčistí, to má vraj za svoj život vyskúšané.

Na tieto prorocké slová starej, múdrej ženy už nikto nič nenamietal, všetci sa náhle stíšili, megafľak sa ešte prekryl kusom látky a obrus vymenil. Pokračovalo sa. Slečna mala šťastie, že našla v komore ďalšiu fľašu griotky a vrátila sa k pod strom orecha ku svojim.

No, tá naša oslava bola včera, teda v nedeľu. Dnes je pondelok, a tak vám obratom volám, sfinalizovala svoje rozprávanie mladá žena. Ok, teší nás, usmial som sa do telefónu, ale pokiaľ sa pamätám, vaša babička hovorila niečo o tepovaní, ale to naša firma A SERVIS LIPKA nepraktizuje. Venujeme sa hĺbkového strojovému čisteniu, čo je trochu iný level.

Aha, a aký je v tom rozdiel, spýtala sa slečna. Ide o peniaze alebo čistíte inak a lepšie? No, ak máte kúsok času, veľmi rád vám všetko vysvetlím, aj keď sú v tom aj spomínané peniaze, a hlavne vyššia kvalita čistenia, súhlasíte? Keďže slečna chcela kvôli babičke získať dokonalý prehľad o aktuálnych metódach profi čistenia kobercov, začal som s krátkym výkladom oboch metód, teda tepovania aj hĺbkového strojového čistenia.

 

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúneniaPokiaľ ide o tepovanie…

 

Pokiaľ ide o tepovanie, odborníci ho poznajú skôr pod pojmom – extrakčná metóda, aj keď je pravdou, že dnešné profesionálne tepovanie sa od toho domáckeho, spred pár desiatok rokov, poriadne líši. Zmenila sa najmä používaná technika, funguje iná, lepšia chémia a zvýšila sa čiastočne aj kvalita, ale pôjdem radšej pekne po poriadku, nech máme vo veci jasno.

Extrakčné čistenie sa v prvom rade spolieha na exkraktor, čo je multifunkčné technické zariadenie, známe ako tepovač. Ďalej ráta s pomocou teplej vody, dobrého čistidla, vysávača a skúsených rúk profesionálnej obsluhy. Koniec-koncov, kvalitní ľudia hrajú kľúčovú úlohu aj vo firme A SERVIS LIPKA, takže v tomto sme si celkom podobní.

Prvým krokom pri systéme tepovania je technologická povinnosť poriadne, ale nasucho povysávať. Koberec sa týmto krokom zbaví prachu a voľných nečistôt, čo pomôže vyššej kvalite samotného tepovania. Následne sa pripraví roztok teplej vody a chemickej látky, ktorý sa postupne nanáša na plochu koberca v podobe hustej peny.

Roztok preniká do štruktúry koberca a naväzuje na seba špinu a ďalšie nečistoty. Vidieť to aj voľným okom, keďže pena sa mení z bielej na sivú, až tmavú. Akonáhle je koberec ošetrený pomocou roztoku a tepovača, ponechajú sa účinné chemické látky istý čas pôsobiť. Prebieha tak samotný proces čistenia a koberec sa zbavuje nánosov starých nečistôt.

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?

Po uplynutí tohoto nutného času…

 

Po uplynutí tohoto nutného času môže obsluha začať koberec vysávať, teda zbaviť ho zvyšnej peny a všetkej uvoľnenej špiny. Moderný multifunkčný extraktor dokáže fungovať aj ako vysávač, čiže stačí prepnúť príslušné tlačidlo a obsluha hneď vysáva. Akonáhle je i tento krok skončený, stačí nechať celý koberec vysušiť a je hotovo.

Dobre, je mi to jasné, prerušila ma naša slečna. Vyzerá to ako jednoduché a rýchle čistenie, prečo potom vaša firma využíva hĺbkové čistenie? Hmm, to je dobrá a presná otázka, doplnil som ju. Jednoducho povedané, chceme byť pre našich klientov stále najlepší, poskytovať im denne špičkové služby, a preto extrakčnú metódu nevyužívame.

Fajn, tak mi povedzte niečo aj o vašej metóde, nech sa rozhodnem, nasmerovala ma slečna. Ak môžem, ešte len zopár posledných slov k nevýhodám tepovania, dobre? V procese čistenia extrakčnou metódou sa do koberca dostáva veľa vody, ktorá sa nedá odstrániť inak, ako len trpezlivým sušením a čakaním. To je pre klienta veľké mínus, a to A SERVIS LIPKA nechce.

Voda sa odparuje pomaly, uvoľnená špina často vypláva na povrch koberca a po celkovom vysušení ostanú na ploche druhotné fľaky, ktoré však súvisia s tepovaním obecne. Nie sú teda vinou firmy, ani jej práce. Jednoducho, technológia extrakčného čistenia je už dlhé roky za zenitom a neposkytuje zákazníkovi kvalitu, akú právom očakáva.Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?

Iste, finančne je tepovanie skôr ľudovejšie, no precíznu kvalitu a trvalú spokojnosť nemožno merať len úsporami. Tie rozdiely v cenách sú prijateľné, takže záleží len na zákazníkovi, čomu sa rozhodne dať prednosť. Spokojnosti a skvelému výsledku alebo dlhému čakaniu a riziku nových fľakov. Myslím, že k istým veciam netreba prikladať siahodlhé komentáre.

 

 

Metóda čistenia kobercov…

 

Metóda čistenia kobercov, ktorú A SERVIS LIPKA používa už roky má označenie – hĺbkové strojové čistenie. V zásade ide o moderný, progresívny systém, ktorý pracuje s trojicou základných prvkov – výnimočná chémia, výkonná technika a skúsení pracovníci. Ich kombinácia potom smeruje k úplnej spokojnosti klienta.

Pokiaľ ide o spomínanú chémiu, treba ešte raz, a celkom jasne potvrdiť jej výnimočné, ba unikátne charakteristiky. Naša spoločnosť dlhodobo pracuje s chemickým prostriedkom nemeckej firmy Bosch RTS, ktorý na trhu vlastne nemá konkurenciu. Táto látka dokáže koberec nielen zbaviť špiny a nečistôt, ale spoľahlivo likviduje tiež roztoče, alergény a rôzne mikroorganizmy. Koberec je tak po našom zásahu nielen čistý, ale i dokonale dezinfikovaný.

Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiekDruhým, taktiež nesmierne dôležitým prvkom je naša technika, ktorú firma A SERVIS LIPKA využíva. V zásade sú to dva špeciálne navrhnuté stroje, bez ktorých by sa náš proces čistenia uskutočniť ani nedal. Ide o výkonný kotúčový stroj s rotačnými kartáčmi a extrémne silný, trojmotorový vysávač. Obe tieto zariadenia v kombinácii s vyškoleným personálom a výnimočne účinnou chémiou, tvoria základ úspešnosti našej hĺbkovej strojovej metódy.

 

 

No, a teraz hádam niečo k samotnému čistiacemu postupu,

Tepovanie sedačiek a gaučovjeho oceňovaným výhodám a nesporným kvalitám. Na úvod začnú naši zamestnanci, prostredníctvom kotúčového stroja a rotačných kartáčov do koberca aplikovať roztok chemickej čistiacej látky od Bosch RTS. Pri tomto postupe vzniká silná, aktívna pena, ktorá sa vďaka rotačným pohybom stroja dostáva až do najhlbšej štruktúry koberca, teda k samotnej textilnej podsade.

Unikátne zloženie tejto špeciálnej kozmetiky potom spoľahlivo odstraňuje všetky nečistoty, vrátane tých zašlých a celé roky nečistených. Popritom likviduje i všetky alergény, roztoče a mikroorganizmy, takže koberec nášho zákazníka získa dokonalú hygienickú čistotu a ostane na dlhý čas dezinfikovaný.

Tento benefit tvorí jedinečnú výhodu našej firemnej metódy čistenia kobercov a klientovi poskytuje nesmierne zaujímavé a výhodné plus, predovšetkým vtedy, ak sú v rodine malé deti, domáci maznáčikovia a podobne. Koniec-koncov všetci dobre vieme, ako sa deti na kobercoch rady hrajú, či dokonca odpočívajú.

Po aplikovaní aktívnej peny prichádza k slovu trojmotorový, extra silný vysávač. Kčistenie kobercov Žilinatorý však dokáže oveľa viac, ako len dočista „pozbierať“ zvyšky peny z koberca. Vďaka enormnému výkonu vysaje všetku uvoľnenú nečistotu, roztoče, zdraviu škodlivé alergény. Ale i špinu, ktorá sa v koberci usadila a zašliapala už pred rokmi.  Tu máme ďalší, skvelý benefit.

 

 

A to stále nie je všetko…

 

Sila troch motorov „oslobodí“ akýkoľvek koberec aj od zvyšnej vody a vlhkosti, ktorá sa počas čistenia do koberca zákonite dostane. Ak si spomínate, oslovil som mladú ženu teraz priamo, extrakčná metóda musí počítať s dlhým časom sušenia. Vyčistený koberec preto klient tepovacej firmy nemôže tri až deväť hodín nijako zvlášť zaťažovať a používať. A to je v konečnom dôsledku veľmi obmedzujúce.Tepovanie sedačiek a gaučov

Metóda firmy A SERVIS LIPKA ale odovzdáva svojmu zákazníkovi koberec nielen krásne svieži a čistý, ale takmer celkom suchý, takže čakanie a sušenie v tomto prípade odpadajú.  Myslím, že ušetrené hodiny spojené s čakaním, padnú každému klientovi vhod.  V tomto kontexte sa potom dajaké to euro navyše, zaplatené za hĺbkovú strojovú metódu, javí ako nepodstaný prvok celej zákazníckej úvahy.

Na druhej strane telefónu zavládlo na okamih ticho. Slečna sa po pár sekundách jasným a pevným hlasom ozvala. Ok, idem do toho, povedzte mi termín a čas. No, a potom už to bola plánovacia rutina. O tri dni, bolo to v sobotu – keďže mladá žena nemala v týždni čas – sme stáli v izbe starej mamy a sledovali veľký, tmavý fľak.

 

 

čistenie kobercov domaStará pani mala v prvých chvíľach dosť nedôverčivý pohľad,

 

keďže vnučka ju. Zrejme ešte za tepla – žensky nedobytne informovala, že jej koberec sa tepovať nebude.  Páni ti to vyčistia trochu inak a lepšie, zdôraznila slečna smerom k babičke. No,faktom bolo, že sa tvárila dosť kyslo. Stačili však zhruba dve hodiny a všetko v dome sa obrátilo.hĺbkové tepovanie kobercov, čistenie sedačiek

Koberec sme samozejme zvládli s úplným prehľadom a bol čistý snáď o niečo viac, ako pred rodinnou oslavou. Na druhej strane milú babičkinu tvár rozsvietila neskrývaná spokojnosť a radosť. Dokonca nás chcela za každú cenu ponúknuť jej chýrnou rubínovou griotkou, čo sme ako zamestnanci v službe s vďakou odmietli.

Mladá žena ale nadhodila, či naša upratovacia firma A SERVIS LIPKA umýva aj okná. Zrejme je jasné, ako debata dopadla. Priamo na mieste sme sa dohodli, že s blížiacou sa Veľkou nocou prídeme starej pani vyčistiť okná. Keďže mladí nemajú čas, ba ani chuť na túto robotu. Pri odchode sme sa navyše od babičky dozvedeli, že o našej firme povie aj svojim kamarátkam. Lebo tak krásne vyčistený koberec si nepamätá už roky.