LSG ochranný náter proti výskytu plesní, bakterií, hub a kvasníc

Každý vie, že plesniam svedčí teplo a vyššia vlhkosť vzduchu, ale môžu sa objaviť aj v prostredí, kde je teplota napríklad aj 10°C či menej, avšak stabilne, rovnako ako vlhkosť vzduchu. Ak sú steny alebo strecha zle izolované, vzniká z exteriéru cez stenu alebo strechu do miestnosti vlhko, ktoré sa nemá kam odparovať. Potom sa ukladá na stene, kde vzniká pleseň. Plesne sa rozmnožujú rozrastaním mycélia a pórov. Póry sú rozmnožovacie útvary plesní. Po dopade pórov na vlhké miesto so živinami začnú póry, plesne klíčiť, potom rastie a vytvárajú sa reprodukčné orgány. Z nich sú do okolitého prostredia uvoľňované zrelé póry. Tie sú veľmi malé a ľahké a tak sú unášané vzduchom na veľké vzdialenosti. Vysoké koncentrácie pórov, plesní v ovzduší sú pre zdravie človeka nebezpečné, pretože môže dôjsť k vzniku alergického ochorenia vrátane astmy. Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. vám ponúka veľmi efektívne riešenie ako sa plesní definitívne zbaviť a to progresívnou technológiou LSG.

Pred aplikáciou náteru LSG

Pred aplikáciou náteru LSG

 

Princip fungovania náteru LSG

Po zaschnutí má povrch tvorený náterom LSG iónový náboj, ktorý pri priblížení bunky mikroorganizmu začne vytvárať s dôležitými iónmi v bunkovej stene mikroorganizmu iónové mostíky. Touto interakciou dochádza k oslabeniu pevnosti bunkovej steny mikroorganizmu na úroveň, kedy už nie je schopná udržať vnútrobunkový tlak. V tento okamih dochádza k pretrhnutiu bunkovej steny. Vďaka tomu náter proti plesniam LSG trvalo chráni seba a tým aj ošetrený povrch proti napadnutiu mikroorganizmami. Podobne ako prepichnutie balónika naplneného vodou špendlíkom. Pri bunkách vyšších organizmov k tomuto javu nedochádza a zostávajú tak pri kontakte nepoškodené. Pôsobenie zároveň nie je reaktívne, takže nedochádza k zníženiu aktivity v exponovaných miestach. Životnosť tohto náteru sa pohybuje s maximálnou účinnosťou podľa klimatickej námahy 4-6 rokov a potom v nasledujúcich rokoch (max. 10 rokov po nanesení LSG) budú Vaše steny chránené proti plesniam v obmedzenej miere. Garantovaná záruka je 2 roky.

Po aplikácii náteru LSG

Po aplikácii náteru LSG

 

Podrobný opis náter

Po odstránení súčasného mikrobiálneho napadnutia a renovácie poškodeného povrchu aplikujeme náter proti plesniam LSG. Tým sa docieli trvalá ochrana proti opätovnému výskytu plesní, baktérií, húb a kvasiniek. Po zaschnutí náteru LSG sa na ošetrenom povrchu vytvorí umývateľná, transparentna a difúzne otvorená ochranná mikrovrstva. Univerzálna aplikovateľnosť LSG, sa využíva na náter omietky, dreva, OSB dosiek, umakartu, betónu, keramických obkladov atď. Náter proti plesniam LSG sa aplikuje vo vnútorných i vonkajších priestoroch. Pre trvalú ochranu proti mikrobiálnemu napadnutiu s certifikátom na priamy styk s potravinami je na trhu práve spomínaný unikátny náter LSG, ktorý bol vyvinutý špeciálne aj pre aplikácie v potravinárskych a zdravotníckych prevádzkach.

Ďalšie služby, ktoré poskytuje medzinárodná firma A SERVIS LIPKA s.r.o.:

Špecializujeme sa na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravú, ktorá sa odporúča aplikovať na sklenené výplne so zlou dostupnosťou, čistíme a umývame okná a sklenené výplne vo výškach. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Realizujeme denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklenných plôch, odstraňujeme graffiti, aplikujeme antigraffiti nátery, opravujeme, natierame a čistíme fasády. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Všetky naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.