umývanie lodžiíVždy, keď si na ten náš minipríbeh spomeniem, musím sa v duchu usmiať, lebo niečo také sa nám s manželom ešte nestalo. Žijeme v staršom, ale veľmi útulnom a priestrannom byte sami, keďže dcéra so synom majú vlastné rodiny. Neviem ako muž, ale ja som si na tento nový život zvykala dosť ťažko. Vnúčence ešte stále nemáme a naše deti nechodia ku nám tak často, akoby som si predstavovala.

Našťastie, manžel bol od nášho prvého dňa mužom činorodým, a tak som sa vedľa neho nudiť nikdy nezačala. Dokonca sa mi zdá, že jeho početné nápady a tvorivé výmysly po odchode detí ešte akcelerovali. Raz ma prekvapil víkendom na stredovekom hrade, inokedy sme sa s jeho kamarátmi plavili po rieke alebo sme začali navštevovať kurzy tvorivej fotografie.

A to ponechávam bokom jeho nápady, ktoré sa týkali a týkajú bytu. Keďže je manuálne veľmi zručný, neustále niečo meria, reže, píli a stavia. Často sa dokonca u nás objavia poniektorí známi, aby muža poprosili o dajakú novú poličku, opravu lampy alebo iného spotrebiča. Skrátka, nuda a maniere ľudí vyššieho veku u nás nemajú miesto.

Aj…

umývanie presklenných stienAj nedávno. Večer prišiel za mnou do kuchyne s rozhodnutím, že budúci týždeň cestujeme na dovolenku a vrátime sa v sobotu ráno. Najprv som ho odbila s tým, že stále niečo vymýšľa a organizuje. Mám v pláne v byte po zime poupratovať, dokonca umyť okná a kadečo iné. Muž ma zastavil celkom klasicky. Tá robota predsa nemá nohy, žijeme tu sami dvaja, a keď sa vrátime z dovolenky, spolu to zvládneme raz-dva. Hotovo, koniec. O dva dni sme cestovali.

Nebudem klamať. Tých niekoľko dní mi urobilo nesmierne dobre a po návrate domov som mala pocit, že práve niečo také som potrebovala. Samozrejme, byt ostal práve taký, aký sme ho pred dovolenkou opustili a vôbec žiadna katastrofa sa v ňom neudiala, dokonca nikoho nemrzelo, že sa v miestnostiach týždeň neupratovalo.

Takže v tej chvíli u nás platilo – upratané, neupratané – všetko jedno. Ktovie, asi som na tej našej dovolenke vypla o niečo viac, možno i štipku zlenivela, no pri pomyslení, že sa mám teraz postaviť k oknám a vedru alebo nahodiť vysávač, ma doslova striaslo. 

Muž…

umývanie výkladovMuž to mal zrejme rovnaké, lebo sa nenápadne objavil v kuchyni a začal ma kŕmiť ďalším plánom. Okrem iného povedal, žeby sme mali tie okná prenechať profíkom, lebo jemu sa do nich skrátka nechce. Vysávať vlastne netreba, veď tu nikto týždeň nebol a vyvetrať môžeme hneď teraz. Zvyšok zvládne práčka a sušiak na balkóne.

Neovládla som sa a vybuchla od smiechu. Typický chlap, hneď má veci vyriešené a byt do minúty vzorovo uprataný. Musím ale podotknúť, že manželova myšlienka o oknách a profesionáloch ma celkom vážne zaujala.

Poviem to rovno a vyhovárania. Umývanie okien ma nikdy veľmi nebavilo a čas, ktorý som im mala venovať, mi pripadal akoby vyhodený z okna. Nehovoriac o tom, že okná som si užila už od dievčenských rokov, keďže mama si na túto činnosť zvlášť potrpela.  

Začala…

umývanie zimných záhradZačala som teda s mužom spolupracovať položenou otázkou, či o niekom vie, lebo ja profesionálne upratovacie spoločnosti nepoznám. Pri posledných slovách som dokonca musela hovoriť o niečo hlasnejšie, keďže manžel už sedel v pracovni za počítačom.

Samozrejme, že hľadal nejakú firmu, ktorá nám tie podovolenkové okná umyje, čo iné? Okamžite som si k nemu prisadla, nech mám veci aspoň trochu pod kontrolou. Nakoniec, ten môj chlap toho o poriadnom umývaní okien príliš veľa nevie.

Hľadali sme najmä podľa ohlasov klientov, recenzií a kladných hodnotení, keďže je to zrejme jediná spoľahlivá cesta, ako nájsť skutočného profíka. Myslím, že nám to ani dlho netrvalo a objavil sa favorit. Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., okná, fasáda a výškové umývacie práce Žilina, mala spomedzi iných upratovacích firiem ozaj najdôveryhodnejší profil.

Klienti…

ako odstrániť polepy z okienKlienti firmu A SERVIS LIPKA obecne vnímali ako výnimočne spoľahlivú, tradične skúsenú a precízne pracujúcu značku, ktorá v ich domácnosti odviedla skutočne kvalitnú prácu. Drvivá  väčšina z nich tiež konštatovala, že s ňou budú veľmi radi spolupracovať aj v budúcnosti. 

S manželom sme teda boli dohodnutí rýchlo. Zavolala som a bola udivená. Telefonát sa niesol v duchu pochopenia, ochoty a snahy vyjsť nám maximálne v ústrety. Nebolo teda prekvapením, že termín aj cena, ktoré nám A SERVIS ponúkli, zopovedali našim predstavám. Ostávalo teda už len tri dni počkať.

Zamestnanci firmy A SERVIS nesklamali. Prišli načas, boli pripravení a veľmi slušní. Krátko si obzreli všetky okná, následne rozdelili stanovištia a pustili do práce. Nehovorím to škodoradostne alebo ironicky, no je to naozaj skvelý pocit sledovať profíka, ktorý urobí kopu práce za vás a vy viete, že sa môžete medzitým venovať niečomu inému alebo dokonca popritom oddychovať.

Tí…

prípravky na umývanie okienTí dvaja muži pracovali veľmi sústredene, organizovane a precízne. Zdvorilo pritom odmietli aj ponúkané občerstvenie. Práca im išla krásne od ruky, čo som ako žena vedela oceniť viac ako manžel. Keď okná vzorne umyli, pustili sa do ich leštenia. V duchu som sa usmiala, lebo využívali starú a dobrú metódu leštenie skla na sucho.

Mňa tento spôsob leštenia okien naučila kedysi mama, ale ako dieťa som ho z duše nenávidela. Je totiž oveľa pracnejší, ako obecne propagované leštenie s dajakým chemickým roztokom, no výsledok je neporovnateľný. Taký lesk a takú dlhotrvajúcu čistotu, vám žiadna, ani lákavo navoňaná chémia, nezaručí. Sama som to pochopila až po rokoch, keď som už mala deti a vlastnú rodinu.

Akonáhle sa pracovníci zo spoločnosti A SERVIS LIPKA s nami slušne rozlúčili, ostali sme s manželom s výsledkami ich práce sami – treba dodať, že navýsosť spokojní. Okná vyzerali dokonale, vrátane každej parapety a všetkých rámov. Obaja páni si dali skutočne záležať, takže každé jedno okno získalo punc najvyššej kvality.

Manžel…

čím umyť oknáManžel mi naznačil, že okná už odteraz pre nás nebudú problém, keďže takáto kvalita odvedenej roboty stojí za viac, ako len za peniaze. Aj keď sme sa na jeho slovách zasmiali, mne už hlavou vážne vŕtalo, žeby stálo za vyskúšanie, ako si A SERVIS LIPKA poradí s našimi kobercami. Len tak, medzirečou som to manželovi naznačila, a z jeho spontánnej reakcie mi bolo ihneď jasné, že tento krok privíta veľmi rád.

Ak teda máte u vás doma starosti s oknami alebo sa vám do ich čistenia ktovieako nechce, radi vám odporúčame služby firmy Žilina okna, výškové umývanie. Naisto budete s ich prácou spokojní a prvé stretnutie so službami tejto spoločnosti nebude stretnutím posledným. Napokon, naša domácnosť je toho jasným dôkazom. Snáď začne aj u vás platiť veta, ktorá v mojej rodine nedávno padla – konečne, že tie naše okná už neumývame sami.