Naša firma s použitím programu “STOP GRAFFITI” zabezpečí opravy fasád tak, aby boli Vaše budovy čisté. Životnosť fasády zvyšuje antigraffitový náter, ktorý má vlastnosť, že sa omietky menej špinia a sú menej zanášané mestskými spádmi. Pri fasádach bez antigraffitového náteru vznikne grafitový sprej veľmi hlboko do jej štruktúry a nemožno ho inak odstrániť, než odrhnutím fasádnej farby. Pretreté graffity fasádnou farbou bez ich zoslabenia, často presvitajú a sú viditeľné ich kontúry. Než nanesieme na fasádu antigraffitovú ochranu, zapravíme drobné dierky silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime, opravíme nerovnosti a otlčené rohy zapravíme špeciálnym tmelom na fasády. Naši špecialisti vedia opraviť aj poškodené fasády historických budov, na ktoré vo finále nanesieme antigraffitový náter ako ochranu proti graffiti a znečistenia. Opravy fasád v programe “Budovy bez grafitového znečistenia a vandalizmu” zabezpečujeme po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku.

opravy fasád 1

 

Natieranie fasád

Pri štruktúrovaných fasádach odstraňujeme graffity z neošetreného povrchu, je úspešnosť na 60-90%. Pri odstránení graffitov z fasád sa odstráni spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby a je treba si nechať namiešať fasádnu farbu podľa zodpovedajúceho odtieňa a pretrieť porušenú plochu fasády. Zabezpečujeme 90% zhodu s pôvodným odtieňom fasády. K náterom fasády používame špičkové farby firmy Weber, ktoré nanášame v dvoch vrstvách. Tieto farby spĺňajú nielen moderné technické a aktuálne architektonické požiadavky, ale ponúka aj širokú paletu farebných odtieňov. Po odstránení graffitov z neošetreného povrchu, vykonáme nový náter fasádnou farbou. Odporúčame na takto opravenú fasádu naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. V cene pri nátere je zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakovou vodou (v rovnakej výmere ako náter, ak nie je iná dohoda). Naše služby opravy fasád, natieranie fasád a čistenie fasád, vykonávame aj vo výškach pomocou vysokozdvižnej techniky, lešenie, rebríka, alebo certifikovaných horolezcov. Práce na fasádach pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia tiež rýchlejšie a v konečnom dôsledku aj cenovo dostupnejšie.

natirani fasad

 

Čistenie fasád

Zabezpečujeme kompletné čistenie a umývanie fasád nielen rodinných domov, ale aj veľkých panelákových budov a komerčných stavieb, ďalej potom múrikov, stien a pod. Čistenie fasád realizujeme vo výškach použitím horolezeckej techniky. Prach a rôzne nečistoty sa usadzujú na omietkach, ktoré potom pôsobia zastaralým dojmom. Naše čistenie prežiari fasády na Vašich budovách na toľko, že získajú vzhľad nových omietok. Tlakovým strojom a aktívnou čistiacou zložkou Unisan očistíme celú plochu fasády od všetkých existujúcich prírodných machov a rias. Táto chémia účinne odstráni a vydezinfikuje fasádu. Po vyschnutí fasády, odporúčame naniesť ochranný náter Bellinzoni, ktorý má funkciu difúzneho odporu. Tým zamedzíme vytváraniu vlhkosti a tvorbe zelených sanitier. Tento náter má tiež funkciu antigraffitovej ochrany. Náter má životnosť 4-6 rokov a ochráni fasádu na Vašej budove.

Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a obrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Aplikujeme penetráciu a úpravu podkladu povrchu, tryskáme a zjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailne čistíme fasády z ušľachtilých prírodných materiálov, umelého kameňa a obkladov špeciálnou chémiou.

cisteni fasad 1

 
Zaistíme najnutnejšie opravy fasád, na ktorých je v pláne aplikovať ochranný antigraffitový náter, alebo náter fasádnou farbou. Schátranú omietku opravíme, praskliny a menšie dierky zapravíme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime, väčšie nerovnosti a otlčené rohy zacelíme špeciálnym fasádnym tmelom. Všetky tieto služby Vám urobí náš profesionálny zamestnanec. Po opravení fasády pred náterom fasádnej farby, je vhodné plochu nepenetrovať. Penetrácia slúži na ucelenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru.

Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach treba podotknúť, že ak odstraňujeme graffity z neošetreného povrchu, je úspešnosť odtránenia 60-90%. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby. Preto je potrebné si fasádnu farbu nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Naša firma vykonáva maľby a výmaľby na fasádach vysoko kvalitnými fasádnymi farbami firmy Weber.

oprava fasad 2

 

Ďalšie ponúkané služby firmy A SERVIS LIPKA s.r.o.:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné tepovanie sedacích súprav a čalúnenia. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených rias a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a obrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.