Sme dynamická upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. a vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a odbornému zázemiu poskytujeme nielen pravidelné upratovanie firmám, ale aj súkromným osobám. Radíme sa medzi firmy poskytujúce kvalitné a profesionálne služby nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku, v Rakúsku a Nemecku. Odborníci našej upratovacej spoločnosti pracujú rýchlo a veľmi kvalitne. Všetci pracovníci sú odborne zaškolení podľa najmodernejších technológií.

Kvalitné voskovanie podláh

Ku každému povrchu pristupujeme individuálne. Ohľady pritom berieme na mieru znečistenia, frekvenciu pohybu osôb aj na materiál. Podľa toho volíme následné postupy. Naši pracovníci sú odborníci a vedia ako správne ošetriť Vašu podlahu. Pri reštaurovaní Vám zabezpečíme obnovu lesku dlažby, údržbu a ochranu dlažby pred mechanickým poškodením. Ochrannú vrstvu nanášame vo forme vosku (polyméru) tzv. fluatáciou alebo hydrofóbnou impregnáciou. Pri voskovaní podlahy prostredníctvom priemyselného polyméru (vosku) sa jedná o špeciálnu dvojzložkovú polymérnu ochrannú vrstvu s extrémnou odolnosťou proti zaťaženiu, ktorá spevňuje podlahovinu, zvyšuje jej odolnosť proti oteru a draniu, zabraňuje vzniku nevzhľadných škrabancov a vyšliapaných miest. Polymérová ochranná vrstva je vhodná pre obchodné domy, schody, sklady, školy, kancelárie, bytové domy, nemocnice, lekárske praxe, opatrovateľské domy, športové haly, gastronomické a potravinárske prevádzky. Tento polymér má radu výhod, napr.: podlaha sa vďaka nemu oveľa lepšie udržuje a veľmi výrazne predĺži životnosť podláh.

Na podlahu dávame prevažne pololesklý vosk, ktorý sa nám aj našim zákazníkom najviac osvedčil. Vosk musíme do podlahy votrieť 2-3x tak, aby sa vytvorila kompaktná vrstva, ktorá zaistí podlahe pružnosť, elasticitu, protisklz. Používame kvalitný nemecký pololesklý vosk PKD – odolný polymér s dobrou životnosťou – cca. 3 roky, podľa vyťaženosti podlahy. Tento polymér má radu výhod, napríklad: na podlahách nie je vidieť toľko stôp, má mierny proti sklz, podlaha sa vďaka nemu oveľa lepšie udržuje a veľmi výrazne predĺži životnosť podláh. V prípade, že potrebujete odstrániť starý vosk (polymér) z podlahy a naniesť novú ochranu, ani táto služba nie je pre nás problém. Starý vosk odstraňujeme kotúčových strojom, do ktorého pridávame špeciálnu chémiu od firmy Bosch na odstránenie vosku.

vosk 1

 

Strojové čistenie podláh

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. zabezpečuje svojim zákazníkom tiež generálne a hĺbkové strojové čistenie podláh. Strojové čistenie podláh zaručuje veľmi kvalitné vyčistenie, ktoré vykonávajú naši odborne zaškolení a profesionálni zamestnanci. Strojové čistenie podláh realizujeme za použitia kotúčového stroja, na ktorý môžeme upevniť dva nadstavce. Čistenie môže byť vykonané buď nástavcom tzv. držiakom padov alebo silonovou kefou. Kvalitné strojové čistenie podláh zaručí kotúčový stroj, ktorý má vysoký prítlak na podlahu, a to cca. 40 kg. Je možné na jeho hlavu pridať ešte závažie s hmotnosťou 10 až 15 kg. Pre strojové čistenie podláh je dôležité používať kvalitnú šetrnú čistiacu chémiu. Pre podlahu je dôležité, aby chémia bola čo najšetrnejšia a splnila požadovaný cieľ.

Naša upratovacia firma na hĺbkové čistenie podláh používa vždy zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch používame kyslú chémiu, ale to len pri čistení podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách. Kyslá chémia je veľmi agresívna a dokonale odstráni z povrchu podláh všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Pre iné čistenie ju nemožno použiť a nedá sa použiť ani pri čistení po stavebných prácach v prípade prírodných a kamenných podláh. Strojové čistenie podláh môžete využiť pre detailné vyčistenie linolea, marmolea, dlažby, liatych podláh, plávajúcich podláh i betónových podláh. Po vyčistení podláh odporúčame nechať si podlahu zakonzervovať a naniesť na ňu priemyselný polymér. Týmto zaistíme, že už nedôjde k hlbšiemu znečisteniu podláh.

podlahy 3

 

A SERVIS LIPKA, s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie a opravy fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob použiť špeciálnu Pieskovačka W 1-40 a abrazíva, t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok, starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu proti graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Naše služby ponúkame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.